דלגו לתוכן הראשי

נתוני רכב

יונדאי אלנטרה 2024: קילומטראז׳, ליסינג וריקולים לפי נתוני משרד התחבורה

נתוני משרד התחבורה:

בקצרה: ליונדאי אלנטרה 2024 טיפוסית נרשם בטסט האחרון קילומטראז׳ של 41,430 ק״מ עד 71,587 ק״מ. החציון הוא 55,831 ק״מ, גבוה ב-16% מהחציון של כל הרכבים הפעילים משנת 2024 (48,036 ק״מ). חישבנו את זה מהטסט האחרון של 6,072 רכבים. רוב האלנטרה 2024, 78%, התחילו את דרכן בחברת ליסינג, פי 2.7 מהשיעור בכל רכבי 2024 (30%). ריקולים פתוחים: אין.

בדקו את הרכב הספציפי

הנתונים כאן מתארים את כל 8,154 האלנטרה 2024 הפעילות. לפני שקונים רכב מסוים, הכניסו את מספר הרישוי שלו ותראו את הקילומטראז׳ שנרשם בטסט, אם היה בליסינג או בהשכרה, ריקולים פתוחים, תוקף הטסט ומספר רישומי הבעלות.

בדיקה לפי מספר רישוי, בחינם וישירות ממאגרי משרד התחבורה.

בדיקת רכב לפי מספר רישוי

אלנטרה 2024 במספרים

  • 8,154רכבים פעילים על הכביש
  • 55,831 ק״מחציון הקילומטראז׳ בטסט
  • כ-28,000 ק״מנסיעה בשנה, בחציון
  • 78%התחילו בליסינג
  • איןריקולים פתוחים
  • 167 עד 173 אלף ש״חמחיר מחירון כחדשה

מה בולט באלנטרה 2024

  • 72% עדיין רשומות היום בבעלות חברת ליסינג, כך שחלק גדול מהשנתון עוד לא הגיע לשוק היד השנייה.
  • 1.5% מחזיקות רישיון שפג תוקפו, פחות מ-3.3% בכל רכבי 2024.
  • זו שנת הייצור הנפוצה ביותר של אלנטרה על הכביש: 8,154 מתוך 42,201 רכבים פעילים מכל השנים.

כמה קילומטר יש ליונדאי אלנטרה 2024

חצי מהאלנטרה 2024 שנבדקו נמצאים בין 41,430 ק״מ ל-71,587 ק״מ. עשירית עברו פחות מ-30,276 ק״מ, ועשירית יותר מ-88,251 ק״מ. מנגד, 39% עדיין מתחת ל-50 אלף ק״מ. בחלוקה לשנים מאז הרישום הראשון, אלנטרה 2024 חציונית עושה כ-28,400 ק״מ בשנה.

יונדאי אלנטרה 2024 לפי קילומטראז׳ בטסט האחרון, 6,072 רכבים
  1. 0 עד 15 אלף ק״מ0.7% · 41
  2. 15 עד 30 אלף ק״מ8.9% · 539
  3. 30 עד 45 אלף ק״מ21% · 1,268
  4. 45 עד 60 אלף ק״מ27% · 1,648
  5. 60 עד 75 אלף ק״מ22% · 1,313
  6. 75 עד 90 אלף ק״מ12% · 727
  7. 90 עד 105 אלף ק״מ5.6% · 341
  8. 105 אלף ומעלה ק״מ3.2% · 195

הפס הכהה הוא הטווח שבו נמצא החציון, 55,831 ק״מ.

לשם השוואה, חצי מכל הרכבים הפעילים משנת 2024 נמצאים בין 33,863 ק״מ ל-64,444 ק״מ.

ליסינג, השכרה או פרטי: מאיפה הגיעו האלנטרה 2024

המקור רשום אצל 7,836 מתוך 8,154 הרכבים: 78% עברו קודם בליסינג, 1.8% בחברת השכרה ו-20% היו פרטיות מהיום הראשון.

מקוריות האלנטרה 2024
מקוראלנטרה 2024כל רכבי 2024חציון ק״מ
ליסינג78%30%56,046
השכרה1.8%3.9%49,948
פרטי מההתחלה20%66%מעט רכבים

מה זה אומר למי שקונה יד שנייה

כשרוב השנתון עבר בליסינג, רוב המודעות של אלנטרה 2024 יד שנייה יהיו של רכבים כאלה. שאלו על היסטוריית הטיפולים ובדקו שהקילומטראז׳ במודעה לא נמוך מזה שנרשם בטסט.

צריכת דלק של יונדאי אלנטרה 2024

לגרסאות של אלנטרה 2024 אין במאגר משרד התחבורה נתון פליטה שממנו אפשר לחשב צריכת דלק. כוח המנוע: 139 כוח סוס.

הגרסאות הנפוצות של אלנטרה 2024
גרסהכ״סק״מ לליטרמחיר כחדשהמהרכבים
PREMIUM FLסדאן · היברידי139אין נתון169,900 ₪72%
PREMIUMסדאן · היברידי139אין נתון166,990 ₪13%
SUPREME FLסדאן · היברידי139אין נתון172,900 ₪6.7%
SUPREME Tסדאן · היברידי139אין נתון172,900 ₪3.1%
SUPREMEסדאן · היברידי139אין נתון169,990 ₪3%

החישוב: גרם CO2 לקילומטר שרשום לכל גרסה במאגר הדגמים של משרד התחבורה, כפול 100 וחלקי 2,392 גרם CO2 שנפלטים מליטר בנזין (2,640 לליטר דיזל). קבוצת הזיהום של הגרסאות היא 4, בסולם 1 עד 15 שבו 1 הנקייה ביותר. הטבלה מכסה 98% מהאלנטרה 2024. הגרסאות הנדירות לא מוצגות.

כמה עלתה אלנטרה 2024 חדשה

לפי מחירון היבואנים במאגר משרד התחבורה, אלנטרה 2024 חדשה עלתה בין 166,990 ₪ ל-172,900 ₪, לפי רמת הגימור. זה מחיר המחירון של רכב חדש, לא השווי של רכב יד שנייה היום. את השווי קובעים מחירון רכב משומש, הקילומטראז׳, מספר הבעלויות והמצב של הרכב.

ריקולים פתוחים ליונדאי אלנטרה 2024

ריקולים פתוחים: אין. בדקנו את כל 8,154 הרכבים הפעילים, ואף אחד מהם לא רשום עם ריקול, לעומת 0.6% מכל רכבי 2024.

טסט ורישיון בתוקף

122 מהאלנטרה 2024 (1.5%) מחזיקות רישיון שתוקפו פג ב-06.11.2026, לעומת 3.3% מכל רכבי 2024 ו-8.4% מכל הרכבים הפעילים בישראל. אצל 1 מהן הרישיון פג לפני יותר משנה.

רכב עם רישיון שפג אסור לנהוג בו עד שיעבור טסט.

אלנטרה 2024 מול השנים הסמוכות

אלנטרה 2023 עברה בחציון 76,735 ק״מ, 21 אלף ק״מ יותר מאלנטרה 2024. שיעור הליסינג משתנה בין השנים: 66% ב-2023 לעומת 78% ב-2024. ל-2025 ול-2026 אין עדיין חציון: רוב הרכבים משנים אלה לא עברו טסט שבו נרשם קילומטראז׳.

אלנטרה לפי שנת ייצור
שנהרכבים פעיליםחציון ק״ממליסינגריקול פתוח
20225,29788,36043%0%
20237,59976,73566%0%
20248,15455,83178%0%
20255,999לפני טסט72%0%
20261,952לפני טסט58%0%

דלק, צבע ומדינת ייצור

100% מהאלנטרה 2024 רשומות עם דלק מסוג בנזין ו-0% עם גפמ". הצבע הנפוץ הוא שנהב לבן (46%), אחריו כסוף כהה (21%). כל הרכבים בשנתון יוצרו בדרום קוריאה.

איך חישבנו

הנתונים נלקחו ב-06.11.2026 מהמאגרים הפתוחים של משרד התחבורה. בחרנו את כל הרכבים הפעילים שהיצרן שלהם יונדאי, הכינוי המסחרי מתחיל ב-ELANTRA ושנת הייצור 2024, בלי קשר למדינת הייצור או לרמת הגימור. הקילומטראז׳ הוא מה שנרשם בטסט האחרון של כל רכב, ונמצא ל-6,072 מתוך 8,154 הרכבים. רכבים שעברו את הטסט לפני כמה חודשים נסעו מאז עוד. לכן המספרים היום מעט גבוהים יותר. המקוריות (ליסינג, השכרה או פרטי) היא הבעלות הראשונה שנרשמה ברכב, ונמצאה ל-7,836 רכבים. מאגר ההיסטוריה כולל רק רכבים שעלו לכביש מ-2017, ולכן שנים מוקדמות יותר מופיעות כאן בלי קילומטראז׳.

עוד דגמים: נתוני רכבים לפי דגם ושנה.

שאלות נפוצות על יונדאי אלנטרה 2024