בקצרה: לקיה נירו 2023 טיפוסית נרשם בטסט האחרון קילומטראז׳ של 54,049 ק״מ עד 100,089 ק״מ. החציון הוא 75,669 ק״מ, גבוה ב-41% מהחציון של כל הרכבים הפעילים משנת 2023 (53,749 ק״מ). חישבנו את זה מהטסט האחרון של 8,155 רכבים. רוב הנירו 2023, 71%, התחילו את דרכן בחברת ליסינג, פי 2.3 מהשיעור בכל רכבי 2023 (31%). 7 רכבים (0.1%) רשומים עם ריקול פתוח, כולם באותה קריאה: במקרים מסוימים תתכן תקלה במחבר מפעיל המצמד ההידראולי (HCA).
בדקו את הרכב הספציפי
הנתונים כאן מתארים את כל 8,607 הנירו 2023 הפעילות. לפני שקונים רכב מסוים, הכניסו את מספר הרישוי שלו ותראו את הקילומטראז׳ שנרשם בטסט, אם היה בליסינג או בהשכרה, ריקולים פתוחים, תוקף הטסט ומספר רישומי הבעלות.
בדיקה לפי מספר רישוי, בחינם וישירות ממאגרי משרד התחבורה.
בדיקת רכב לפי מספר רישוינירו 2023 במספרים
- 8,607רכבים פעילים על הכביש
- 75,669 ק״מחציון הקילומטראז׳ בטסט
- כ-26,000 ק״מנסיעה בשנה, בחציון
- 71%התחילו בליסינג
- 19.6 ק״מ לליטרצריכת דלק, תקן WLTP
- 7ריקולים פתוחים
- 168 עד 205 אלף ש״חמחיר מחירון כחדשה
מה בולט בנירו 2023
- 46% עדיין רשומות היום בבעלות חברת ליסינג, כך שחלק גדול מהשנתון עוד לא הגיע לשוק היד השנייה.
- 4.9% רשומות כרגע על שם סוחר רכב.
- 90% רשומות עם הנעה מסוג היברידי (חשמל ובנזין).
כמה קילומטר יש לקיה נירו 2023
חצי מהנירו 2023 שנבדקו נמצאים בין 54,049 ק״מ ל-100,089 ק״מ. עשירית עברו פחות מ-36,460 ק״מ, ועשירית יותר מ-125,785 ק״מ. 25% עברו את ה-100 אלף ק״מ. מנגד, 21% עדיין מתחת ל-50 אלף ק״מ. בחלוקה לשנים מאז הרישום הראשון, נירו 2023 חציונית עושה כ-25,900 ק״מ בשנה.
- 0 עד 20 אלף ק״מ2% · 166
- 20 עד 40 אלף ק״מ11% · 855
- 40 עד 60 אלף ק״מ19% · 1,576
- 60 עד 80 אלף ק״מ24% · 1,915
- 80 עד 100 אלף ק״מ20% · 1,596
- 100 עד 120 אלף ק״מ13% · 1,044
- 120 עד 140 אלף ק״מ6.6% · 538
- 140 אלף ומעלה ק״מ5.7% · 465
הפס הכהה הוא הטווח שבו נמצא החציון, 75,669 ק״מ.
לשם השוואה, חצי מכל הרכבים הפעילים משנת 2023 נמצאים בין 34,032 ק״מ ל-79,058 ק״מ.
ליסינג, השכרה או פרטי: מאיפה הגיעו הנירו 2023
המקור רשום אצל 8,444 מתוך 8,607 הרכבים: 71% עברו קודם בליסינג, 1% בחברת השכרה ו-27% היו פרטיות מהיום הראשון. השאר, 1.3%, הגיעו ממקור אחר כמו בית ספר לנהיגה או יבוא אישי.
| מקור | נירו 2023 | כל רכבי 2023 | חציון ק״מ |
|---|---|---|---|
| ליסינג | 71% | 31% | 82,244 |
| השכרה | 1% | 3.7% | 74,901 |
| פרטי מההתחלה | 27% | 65% | 51,968 |
מה זה אומר למי שקונה יד שנייה
נירו 2023 מליסינג עברה בחציון 82,244 ק״מ, ורכב שהיה פרטי מההתחלה 51,968 ק״מ. זה פער גדול. ההפרש, 30 אלף ק״מ, הוא מה שכדאי לצפות לו כשמודעה מציינת ״יד ראשונה מליסינג״. כשרוב השנתון עבר בליסינג, רוב המודעות של נירו 2023 יד שנייה יהיו של רכבים כאלה. שאלו על היסטוריית הטיפולים ובדקו שהקילומטראז׳ במודעה לא נמוך מזה שנרשם בטסט.
צריכת דלק של קיה נירו 2023
לפי פליטת ה-CO2 שרשומה לכל גרסה, נירו 2023 בגרסה הנפוצה צורכת כ-5.1 ליטר ל-100 ק״מ, כלומר כ-19.6 ק״מ לליטר. זה נתון של בדיקת מעבדה בתקן WLTP. בנסיעה בעיר, בחום ועם מזגן הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר. כוח המנוע: 141 עד 204 כוח סוס.
| גרסה | כ״ס | ק״מ לליטר | מחיר כחדשה | מהרכבים |
|---|---|---|---|---|
| LXסטיישן · PLUG IN | 141 | אין נתון | 175,900 ₪ | 68% |
| EXסטיישן · PLUG IN | 183 | אין נתון | 189,900 ₪ | 13% |
| EXסטיישן · PLUG IN | 141 | אין נתון | 175,990 ₪ | 8.1% |
| EXסטיישן · חשמלי | 204 | חשמלי | 204,900 ₪ | 3.6% |
| GXסטיישן · היברידי | 141 | 19.6 | 167,900 ₪ | 2.4% |
החישוב: גרם CO2 לקילומטר שרשום לכל גרסה במאגר הדגמים של משרד התחבורה, כפול 100 וחלקי 2,392 גרם CO2 שנפלטים מליטר בנזין (2,640 לליטר דיזל). קבוצת הזיהום של הגרסאות היא 1 עד 4, בסולם 1 עד 15 שבו 1 הנקייה ביותר. הטבלה מכסה 95% מהנירו 2023. הגרסאות הנדירות לא מוצגות.
כמה עלתה נירו 2023 חדשה
לפי מחירון היבואנים במאגר משרד התחבורה, נירו 2023 חדשה עלתה בין 167,900 ₪ ל-204,900 ₪, לפי רמת הגימור. זה מחיר המחירון של רכב חדש, לא השווי של רכב יד שנייה היום. את השווי קובעים מחירון רכב משומש, הקילומטראז׳, מספר הבעלויות והמצב של הרכב.
ריקולים פתוחים לקיה נירו 2023
7 רכבים (0.1%) רשומים עם ריקול פתוח, כולם באותה קריאה: במקרים מסוימים תתכן תקלה במחבר מפעיל המצמד ההידראולי (HCA).
במקרים מסוימים תתכן תקלה במחבר מפעיל המצמד ההידראולי (HCA).
- רכבים פתוחים
- 7
- סוג
- תקלה סידרתית בטיחותית, חשמל אליקטרוניקה ומיזוג
- התיקון
- החלפה
- נפתח
- 29.05.2024
- היבואן
- טל - קאר, 1-800-377-775
- מספר קריאה
- 15476
הריקול פתוח אצל 0.1% בלבד מהנירו 2023, כי הוא נרשם לכל רכב בנפרד ונסגר אחרי התיקון אצל היבואן. בדקו את מספר הרישוי של הרכב שמוצע לכם כדי לדעת אם הוא ביניהם.
טסט ורישיון בתוקף
379 מהנירו 2023 (4.4%) מחזיקות רישיון שתוקפו פג ב-06.11.2026, לעומת 6.4% מכל רכבי 2023 ו-8.4% מכל הרכבים הפעילים בישראל. אצל 1 מהן הרישיון פג לפני יותר משנה.
רכב עם רישיון שפג אסור לנהוג בו עד שיעבור טסט.
נירו 2023 מול השנים הסמוכות
נירו 2022 עברה בחציון 86,050 ק״מ, 10 אלף ק״מ יותר מנירו 2023. שיעור הליסינג משתנה בין השנים: 42% ב-2024 לעומת 71% ב-2023. ל-2024 ול-2025 אין עדיין חציון: רוב הרכבים משנים אלה לא עברו טסט שבו נרשם קילומטראז׳.
| שנה | רכבים פעילים | חציון ק״מ | מליסינג | ריקול פתוח |
|---|---|---|---|---|
| 2021 | 7,529 | 101,684 | 46% | 0.1% |
| 2022 | 5,121 | 86,050 | 51% | 0.2% |
| 2023 | 8,607 | 75,669 | 71% | 0.1% |
| 2024 | 6,210 | לפני טסט | 42% | 0% |
| 2025 | 5,323 | לפני טסט | 54% | 0% |
דלק, צבע ומדינת ייצור
90% מהנירו 2023 רשומות עם דלק מסוג היברידי (חשמל ובנזין) ו-5.5% עם בנזין. הצבע הנפוץ הוא שנהב לבן (48%), אחריו אפור (22%). כל הרכבים בשנתון יוצרו בדרום קוריאה.
איך חישבנו
הנתונים נלקחו ב-06.11.2026 מהמאגרים הפתוחים של משרד התחבורה. בחרנו את כל הרכבים הפעילים שהיצרן שלהם קיה, הכינוי המסחרי מתחיל ב-NIRO ושנת הייצור 2023, בלי קשר למדינת הייצור או לרמת הגימור. הקילומטראז׳ הוא מה שנרשם בטסט האחרון של כל רכב, ונמצא ל-8,155 מתוך 8,607 הרכבים. רכבים שעברו את הטסט לפני כמה חודשים נסעו מאז עוד. לכן המספרים היום מעט גבוהים יותר. המקוריות (ליסינג, השכרה או פרטי) היא הבעלות הראשונה שנרשמה ברכב, ונמצאה ל-8,444 רכבים. מאגר ההיסטוריה כולל רק רכבים שעלו לכביש מ-2017, ולכן שנים מוקדמות יותר מופיעות כאן בלי קילומטראז׳.
- מספרי רישוי של רכבים פרטיים ומסחריים
- היסטוריית רכב: קילומטראז׳ בטסט האחרון ומקוריות
- רכבים עם ריקול פתוח
- הודעות ריקול של היבואנים
- תוצרים ודגמים של כלי רכב WLTP: פליטת CO2, כוח סוס וקבוצת זיהום
- יבואנים ומחירוני רכב חדש
עוד דגמים: נתוני רכבים לפי דגם ושנה.
